Projektid Semudega

MTÜ Quorom

Mittetulundusühing Quorum on noorte loodud organisatsioon, mille eesmärgiks on elavdada Järvamaa kultuurielu. Organisatsioon koosneb viiest noorest, kellest osad õpivad Paide Gümnaasiumis ning teised on juba leidnud tee erinevatesse ülikoolidesse. Olenemata sellest, et suur osa meist on õpingute tõttu Järvamaalt eemal, tunneme ikka, et kodukoha käekäik on meie jaoks väga oluline. Möödunud aastal korraldasime Järvamaa eripaigus kolm vabaõhukontserti, mida tuli nautima kokku üle tuhande inimese. Kui hakkasime meeskonnaga vaatama Järvamaal toimuvate sündmuste kalendrit suvekuudel, haigutas seal suur tühjus – see oli peamine ajend, miks mittetulundusühingu ka lõime. Olime oma meeskonnaga väsinud kuulmast juttu, et Järvamaal pole mõtet sündmuseid korraldada, sest inimesi elab siin nii vähe ja keegi niikuinii üritustest osa ei võta. Usun, et suutsime möödunud aasta sündmustesarja näitel nii mõnedki müüdid ümber lükata.

Podcast "Türi Uudised"

Oleme Türi vallavolikoguliikme Lauri Läänemetsaga käima lükanud podcasti, kus võtame fookusesse Türi valla teemad. Räägime podcastis sellest, mis Türi vallas on oluline ja millest väga ei soovita rääkida.

Iga saade käsitleme nelja erinevat teemat ning jagame oma mõtteid. Rõõm on tõdeda, et kohalik kogukond on podcasti soojalt vastu võtnud. 

Tänavakorvpalli elustamine Järvamaal

Olukorras, kus Paide tänavakorvpallisari hakkas hääbuma, otsustasime koostöös Väätsa tervisekompleksiga ellu kutsuda oma Väätsa tänavakorvpallisarja. Kolme aastaga saavutasime selle, et meeskondi hakkas Väätsa turniiridele sõitma üle Eesti. Rekordilisel etapil osales 12 meeskonda.

Lisaks kutsusime ellu ainulaadse öökorvpallietapi, mis osutus samuti edukaks.

Projekt "Paide Noortele"

Koos viie koolivennaga vedasime Paide Gümnaasiumi aegadel projekti, mille eesmärk oli Paide linnaruum muuta noortesõbralikumaks. Projekti raames rajasime Paide lembitu parki noortenurga, kus on võimalik noortel lauatennist mängida ning paigaldatud sai ka kiik, mis üllataval kombel on väga menukaks osutunud.

Sama projekti raames korraldasime ka vabaõhukontserti, mille peaesinejaks oli Vaiko Eplik. Mõnusast sündmusest sai osa ligi 400 inimest.

Järvamaa noortekogu tunnustas projekti Aasta tegu 2019 tiitliga.

Projekti Paide noortele” toetab Euroopa solidaarsuskorpus. Selle kogumaksumus on 5000 eurot.

Väätsa ja Türi osaluskogud

Koos meeskonnakaaslastega oleme andnud panuse, et kohalik noorsootöö areng oleks järjepidev. Olen juhtinud nii kohalikku noortevolikogu kui mitmeid Türi valla noortekohtumisi, kus kaardistamise noorte rõõmud ning murekohad. Türi noortekogust on välja kasvanud tänaseks Türi noortevolikogu.

Üks ägedamaid sündmusi, mida Väätsa noortevolikoguga organiseerisime, toimus 2017. aasta suvel, kui korraldasime meelelahutusliku poliitilise debati ning õhtu lõpetas Jaagup Kreemi akustiline kontsert.

Scroll to Top