Sten Perillus volikogus

Aasta volikogus – mis on tehtud ning kuidas edasi?

Märkamatult on möödas esimene aasta Türi vallavolikogus. On olnud keeruline, muutusterohke ning õpetlik aeg. 

Võtsime Türi valla juhtimise üle uue koalitsiooniga teadmisega, et midagi kerget ees ootamas ei ole. Valla rahaline seis oli kriitiline, vallavalitsusest lahkusid uue võimu tulles mitmed vanad olijad, mis raskendas kohest ideede elluviimist.

Viimase aasta jooksul oleme üle pidanud elama mitmeid kriise – oma jälje on jätnud nii koroona, Ukrainas toimuv kui ka kõrged elektrihinnad. Need kõik kriisid on mõjutanud otseselt või kaudselt ka Türi valla elu.

Tehtud on palju, kuid suurimaks töövõiduks ei ole mitte see, et mõnes maapiirkonnas on pakiautomaat või et uue visiooni on saanud Türi linnasüda. Suurim võit on see, et meie valla rahaline seis on taas muudetud jätkusuutlikuks. Näeme täna, kuidas meie naaberomavalitsused on hädas oma eelarvetega ning tehakse suuri kärpeid – kes jätab ära ujumistunde, et hoida kokku elektrihindadelt, kes kaotab ära kaasava eelarve, et vältida valla pankrotistumist. Muidugi ei ole ka Türi vallal rahaliselt midagi priisata aga nagu olen varasemalt öelnud – oleme suutnud valla eelarvelise seisu muuta jätkusuutlikumaks. 

Teha on veel palju! Töötame selle nimel, et Türi valda tuleks juurde uusi elamispindu. Tänane valitsus on lubanud tulla appi üürimajade loomisel – oleme sellele meetmele igati avatud.

Töökohad on olulised. Hea meel on näha, et mitmed ettevõtted on otsustanud oma haaret laiendada ning seeläbi on Türi valda tulemas uusi töökohti. Viimaste nädalate positiivseim uudis tuleb Türi linnast, kuhu on kerkimas Baltikumi esimene kaerajoogitehas, mis toob endaga kaasa mitmeid töökohti.

Ära ei saa unustada ka elukeskkonda. Teeme tööd selle nimel, et Türi linnaruumi arhitektuuri-konkursil välja käidud ideed ei jääks vaid paberile. Samuti tuleb tegeleda maapiirkondades olevate kolemajadega – kas neid siis lammutada või uuesti elule ärgitada.

Olen ise volikogus veedetud  aasta jooksul meeletult palju õppinud. Volikogu liikme töö on uus ning huvitav. Tänan veelkord valijaid selle vägeva võimaluse eest! 

Jätkame oma meeskonnaga tööd, et Türi vald oleks hea koht kuhu elama tulla! 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top