Türi vallavolikogu esimene otseülekanne

Mida näitas ajaloo esimene otseülekanne Türi vallavolikogu istungilt?

Lõpuks.

Lõpuks suutis Türi vallavolikogu teha seda, mida paljud Türi valla elanikud neilt on pikalt oodanud – toimus ajaloo esimene istung, mis oli kõigile soovijatele nähtav Facebooki otseülekandena.

Türi vallavolikogu on kõige olulisem osaluskogu Türi vallas ning nende tegevus peab olema läbipaistev ning avatud kõigile. Vallavolikogu istungitel võetakse vastu väga olulisi dokumente, mis mõjutavad vallaelanike igapäevaseid tegemisi. Seetõttu on oluline, et Türi valla elanikud oleksid kursis, mis toimub vallavolikogu istungitel.  

Kuni tänaseni oli võimalik saada volikogu tööst ülevaadet vaid aegunud protokolli lugedes, mis kirjeldas vaid minimaalset osa istungist. Tänane otseülekanne istungilt annab aga väga hea ülevaate, mis toimub, mis teemade üle arutleti ja kes arutlesid.

Mis teeb meele kurvaks on see, et jälle on Türi vald üks viimaseid, kes võttis kasutusele e-istungid, mis oleksid nähtavad kõikidele valla elanikele. Näiteks meie naaber, Paide linn, on kasutanud otseülekande võimalust juba väga pikalt.

Oleme koos Lauri Läänemetsaga oma podcastis “Türi Uudised” korduvalt juhtinud tähelepanu, et otsused, mida volikogus tehakse, ei jõua Türi valla elanikeni. Nüüd sai see viga lõpuks parandatud. Tänane volikogu näitas, et kui on soovi ja tahtmist, siis on ka istungeid võimalik läbi viia avatult, nii et kogu valla elanikkond saaks sellest osa.

Veelgi enam, kõik komisjoni istungid peaksid olema otseülekande vahendusel avatud kõigile ja miks ka mitte võiks otseülekande kaudu tulevikus vallarahvas mõnele mõttele/ideele sisendit anda.

Selleks, et olla Türi valla uudistega kursis soovitan sul hakata jälgima minu Facebooki lehte: https://www.facebook.com/perillus.sten

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top