Aganikufestival 2021

Mõned tähelepanekud Oisu Aganikufestivalilt

6.-8. augustini korraldasime MTÜ Quorumi poistega ja Oisu kogukonna toel ainulaadse festivali, millest sai osa ligi 1300 inimest. Suutsime Oisu Aganikufestivali korraldamisega tõestada, et väikses kohas on võimalik suuri asju korda saata. 

1300 festivali külastajat. Ilmselt oli paljudele üllatus, et festivalilt käis läbi ligemale 1300 inimest. Vaatamata sombusele ilmale ning koroonajuttudele suutsime inimesi kohale meelitada nii Viljandist, Tallinnast kui Türilt – enamik külastajad olid muidugi kohalikud Oisu piirkonna inimesed. Ma usun, et suutsime nii endile aga ka teistele tõestada, et väikses kohas on võimalik teha ära suuri asju.

“Lõpuks midagi muud…”. Seoses Aganikufestivali korraldamisega olin kontaktis väga paljude Oisu inimestega. Räägitud juttudest kumas läbi üks ja see sama muster “lõpuks toimub midagi peale traditsioonilise jaanipäeva…”. Sarnased mured on tegelikkuses ka teistes Türi valla piirkondades – tuntakse puudust kultuurisündmustest. Seda probleemi saab lahendada vaid koostöös – üks kultuuritöötaja ei suuda üksinda suuri sündmusi korraldada. Äkki suudaksime alustada koostööd Viljandi Kultuuriakadeemiaga, kus õpetataksegi välja noori kultuuritöötajaid. Miks nad ei võiks oma teadmisi praktiseerida Türi vallas? Mulle see idee aina enam meeldib ja kavatsen selle eest seista ka tulevastel valimistel.

Hea reklaam piirkonnale. Olen seda meelt, et üks argument, miks maapiirkonda elama tulla on aktiivne külaelu. Mida rohkem on väikeseid festivale, hoovikohvikute päevi ja muid sündmusi, seda atraktiivsem sa paistad inimesel, kes otsib endale kas uut elukohta või maakodu.

Ma usun, et Oisu Aganikufestival 2021 pakkus inimestele toredaid ning vahetuid emotsioone. Kavatsen tulevastel valimistel selle eest seista, et kogukonda liitvaid sündmusi oleks Türi vallas üha enam!

Kui sa soovid olla minu tegemistega kursis, siis soovitan sul jälgima hakata minu Facebooki lehte. Kui sul on ägedaid ideid, siis ole hea ja kirjuta mulle ning teeme need üheskoos teoks!

#restartTürile #tulevikuvaldTüri

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top