Väätsa bussijaam

Pöördumine Türi vallavolikogu poole

Head Türi vallavolikogu liikmed!

Kirjutan Teile seoses Väätsa bussijaamaga. Nimelt võttis Türi vallavolikogu vastu otsuse, mille raames sooviti lammutada Väätsa tänane kooli juures asuv bussijaam ning asendada see tavalise klaasist bussiootepaviljoniga. 

Sotsiaalmeedias käima lükatud arutelu tulemusena on Väätsa rahvas jõudnud mõtteni, et tavalise klaasist bussiootepaviljoni asemel võiks seal olla palju enamat.

Selleks, et teemaga edasi liikuda, otsustasin käima lükata ideekorje ehk lasime kohalikel Väätsa elanikel vastata küsimustikule, millega uurisime, millist bussijaama nemad sooviksid näha. Ideekorjest tuli välja mitmeid leidlikke ideid, mida saaks reaalselt ka kasutusele võtta.

  • Küsimustikule vastajad näevad, et tänasele bussijaamale võiks ette paigaldada aknad, mis tagab külma ilma korral inimestele mõnusa ning sooja koha, kus bussi oodata
  • Pakiautomaat
  • Mitmed vastajad tõid välja, et bussijaamas võiks olla interaktiivne teadetetahvel, kus oleks võimalik saada teavet oluliste vallaelu teemade kohta.
  • Mõnusad istekohad
  • Jalgarattahoiu ning rattarendi võimalus – inimestel oleks võimalik oma jalgratas bussijaama juurde jätta ning edasi bussi peale suunduda.
  • WC – mitmed inimesed tõid välja, et vajalik oleks rajada ka tualettruum, sest täna puudub Väätsal avalik WC.
  • Laadimisvõimalus elektrisõidukitele
  • Ajaloonurk, mis tutvustaks inimestele Väätsat

Minu hinnangul võiksid need ideepunktid olla uue Väätsa bussijaama rajamise sisendiks – rajades siis kas vanasse bussijaama uus sisu või mõelda välja midagi ainulaadset.

Me ei tohiks piirduda vaid uue bussijaama rajamisega, pilgud tuleks pöörata tuleviku suunas. Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste instituudi maastiku ja kultuuri keskuse vanemteadur Tauri Tuvikene ütles teadusportaalile Novaator, et viie kuni kümne aasta vaates kujunevad tõenäoliselt välja ka nii-öelda liikuvuskeskused, kus saab hõlpsalt ühistranspordilt kergliikurite või sõidujagamisteenuste peale ümber hüpata. 

Sarnaseid liikuvuskeskuseid on rajatud nii Taani, Rootsisse kui mitmetesse teistesse riikidesse. Eestisse pole veel midagi sellist rajatud ning seetõttu võiks Väätsa bussijaama ümber tegemine liikuvupunktiks olla eeskujuks kogu Eestile, olles esimene pilootprojekt.

Antud teemapüstitus on väga oluline kogu Türi valla “roheliseks” kujundamise juures. Teeme algust liikuvuspunktide rajamisega ning oleme eeskujuks kogu Eestile!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top