Türi vallavolikogu

Mida näitasid Türi valla valimistulemused?

Valimised on lõppenud. Lõppesid ilmselt paljude jaoks üllatava tulemusega – valimised võitis valimisliit Tulevikuvald Türi.

Kõigepealt soovin tänada inimesi, kes käisid valimas ning täitsid oma kodanikukohust. Muidugi kuulub minu suur lugupidamine Türi valla kodanikele, kes otsustasid oma hääle anda just mulle – teid oli kokku 159! See annab tugeva mandaadi volikogus tegutsemiseks. Mõistagi on see ka suur vastutus, mida peab õigustama!

Millisest kõnelesid 2021. aasta Türi valla valimistulemused? Rahvas ootab muutust! Nii nagu graafikult näha, siis kõik erakonnad/valimisliidud, kes olid opositsioonis (Tulevikuvald Türi/SDE ja EKRE) on kasvatanud oma mandaatide arvu. Kõik, kes olid olnud võimul (Koduvald Türi/Isamaa ja Reformierakond) on oma mandaate tänases volikogus kaotanud. Võib järeldada, et Türi valla elanikud ei olnud rahul juhtimisstiiliga, mida neli aastat viljeleti ning see väljendus ka valimistulemustes.

Miks kaotasid võimulolijad mandaate? Võib spekuleerida, et ilmselt said määravaks kaks nüanssi – maakoolide kärpimine ning Türi linnas toimunud lastekaitsejuhtum. Maakoolide kärpimine, kus unustati kaasata kohalikke kogukondi ning lastekaitsejuhtum, kus õigustati ebainimlikku tegevust. Usun, et need kaks juhtumit võisid määrata tänased jõujooned volikogus.

Täpsemalt saad valimiste tulemustega tutvuda: https://kov2021.valimised.ee/et/detailed-voting-result/result-0052-0834.html 

Kasutatud foto: Türi vald, FB

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top